כיצד רכיבה עם אופניים חשמליים בעיר הפכו לחלק מהשגרה עבורנו?

מהפכת האופניים החשמליים הגיעה לישראל לפני מספר שנים. כיום אנו רואים כי האופניים החשמליים הפכו לפופולאריים במיוחד. ניתן לראות זאת מפאת הסיבה שיותר רוכבים מגלים באופניים החשמליים את הפתרון האידיאלי לרכיבה ממש כמו נסיעה אורבנית עירונית נוחה ובטוחה. ישנם טיעונים רבים הנשמעים בעד האופניים החשמליים ומסבירים את יתרונותיהם מבחינת  תחבורה לעיר, וכן מבחינת סביבה ידידותית ובטיחות ההולכת וגוברת. ואולם, כאשר אנו שומעים בתקשורת על מקרה של תאונת דרכים שהיו מעורבים בה אופניים חשמליים – הביקורת השלילית הבולמת את התפתחות התחום של האופניים החשמליים בארץ וכולם ממהרים לבלום את הענף המתעצם בעולם כולו. הטיעונים שבעד כללו: כי האופניים החשמליים מהווים את הפתרון העקרי המסייע בהורדת פקקים ועומסים של כלי רכב מהכבישים, החל ממכוניות ועד לקטנועים ואופנועים. מה עוד שרוב רוכבי האופניים החשמליים נמצאים במרכז הארץ שהוא ידוע כעמוס מאוד וצפוף, וכן משתמשים באופניים החשמליים כתחבורה לעבודה לסידורים ובעצם לכל דבר. ולפיכך, בעת שימושם באופניים החשמליים לכל דבר- היתרון מכך הוא ברור: הרכבים שלהם נשארים בחנייה.

הטיעון השני שבעד היה כי האופניים החשמליים מהווים כלי רכב ירוק וידידותי לסביבה עם דגש על היתרון הבוהק לאיכות הסביבה. כידוע, כלי רכב ממונעים הם אחד מהגורמים העיקריים לזיהום האוויר המסוכן לכולנו. אם ידוע לנו שבישראל יש פיקוח חזק ומוקפד שהביא לשיפור בכל הקשור למזהמים של המפעלים והתעשייה שרובם עברו לעבוד עם גז טבעי, הרי שהכלי רכב הרבים בכבישים מסוכנים לנו ומחמירים יותר את האוויר על ידי פליטת תחמוצת חנקן. ולכן, גם כאן רואים באופן ברור וחד משמעי את היתרון של האופניים החשמליים בסיוע להפחתת רכבים ממונעים מהכבישים ופתרון לסביבה ולזיהום האוויר.

יתרון חשוב נוסף שראוי לציין, אם לא הכי חשוב הוא הבטיחות והפיקוח שיש על האופניים החשמליים. משרד התחבורה וכן כל הגורמים האחראיים מודעים לכך שהאופניים החשמליים פופולאריים כאן ובכל העולם ואינם עוד טרנד שיחלוף מהר, ודואגים לפיקוח ואכיפה מוגבר בכדי לשמש גורמי הרתעה ושמירה על בטיחות כל הנמצאים בדרך. כמו כן, חשוב לזכור כי האופניים חשמליות מהווים פתרון מצוין לאלו שאין להם רישיון נהיגה וכן בתחום העבודה לעסקים, שליחים ועוד.

 

דילוג לתוכן