ציוד מומלץ לטיול קרוונים

אם רכשתם קרוון או השכרתם אחד כזה, מגיע השלב הבא והוא שלב השימוש בקרוונים. קרוונים נהדרים לצאת איתם לטיולים למחוזות נפלאים, ויש כל כך הרבה אפשרויות, חניונים להעמדת קרוונים והנאה רבה מחוויה כל כך מיוחדת, ששונה מאורח החיים השגרתי העירוני. החלטנו לעשות עבורכם סדר בכל מה שקשור לציוד לקרוונים – בדגש על ציוד לטיולי קרוונים.

ציוד לקרוונים מושכרים – לעומת קרוונים בבעלות

מה אנו יודעים על קרוונים ? כאשר מדובר על קרוון שרכשתם הרי שהוא גם מהווה יחידת אחסון, ולכן אין צורך לפנות את הציוד בסיום הטיול. אבל אם לעומת זאת מדובר על קרוון מושכר הרי שיש לפנות את הציוד – וזהו שיקול משמעותי בהקשר הזה. כאשר רוכשים קרוונים אפשר לאחסן בהם את הציוד הקבוע ואין צורך כל פעם לפנות את הציוד, ולכן היציאה לכל טיול הופכת קלילה יותר, דורשת פחות לוגיסטיקה וחוסכת זמן התארגנות לקראת הטיול.

ציוד בסיסי

ללא קשר לשיקול הבעלות ישנו הרי ציוד בסיס שחובה לכל טיול. כך למשל לא נוכל לוותר על תיק גב נוח, נעלי הליכה נוחות, ביגוד מתאים, וציוד נוסף בהתאם למסלול כמו מקל הליכה, פנס ראש או כל ציוד ספציפי אחר.

ציוד לשינה

חשוב לצייד קרוונים בשמיכות מחממות, כריות, מצעים, ורצוי גם חומר הדוחה יתושים. במהלך שעות הלילה תעדיפו שתהיה תאורת חוץ סביב לקרוון ולכן כדאי להצטייד בפרוז'קטור או בפנסי לד.

ציוד למזון ושתייה

בקרוונים טיפוסיים ישנו מטבח וחשוב לצייד אותו בכלי אוכל בסיסיים כמו סכו"ם, כוסות, צלחות, קומקום חשמלי, קערות וגם כוסות יין לא יזיקו. אם אתם מסורתיים או שומרי שבת כדאי שתמקמו במטבח פלטה. את פינת האוכל רצוי לצייד במפה חמודה שגם תגן על השולחן עצמו מפני הידבקות של שאריות מזון שיפתחו בהמשך הזמן ריחות לא נעימים (בייחוד בתקופות בהן קרוונים עומדים ולא נעשה בהם שימוש – בין טיול אחד לאחר).

ציוד לרחצה

עוד על קלנועית – שימו לב שיש סבון רחצה, מספיק מגבות נקיות, נוזל כביסה וגיגית כביסה. תוכלו גם לחבר לקרוון מבחוץ או בצורה נפרדת סטנד לייבוש כביסה. כדאי גם להצטייד במגבות דקות המתייבשות מהר.

ציוד לשירותים

הצטיידו בנייר טואלט ייעודי לשירותי קרוונים, ולא יזיק גם מפיץ ריח נעים. כמו כן, הקפידו להשתמש בכפכפים אישיים בסביבת השירותים הכימיים.

ציוד לניקוי

קרוונים יש לנקות ולתחזק, גם במהלך הטיול וגם בסיומו – לפני שמעמידים את הקרוון לתקופה ממושכת ללא שימוש עד לטיול הבא (במידה והקרוון בבעלות). ולכן חשוב שיהיה לכם ציוד ניקוי זמין וחומרי ניקוי מתאימם כמו למשל חומר ייעודי לניקוי קסטת השירותים, שמן לשימון החלונות, מטאטא ויעה, ורצוי גם חומר ניקוי כללי שיתאים לכמה אזורים כמו למשל לכיור ולשיש, לאמבטיה ולרצפה. עבור קרוונים בהם הרצפה עשויה מעץ – אין לשטוף עם נוזל ריצפה בשיטת הספונג'ה.

והדבר החשוב ביותר הוא לא להעמיס יותר מדי ציוד שלא לצורך – זה מעיק, מקטין את מרחב המחייה בקרוון ומביא להוצאות מיותרות. גם אם לא רכשת קרוון אלא התחדשתם באופני ריקשה (תוק תוק) או למשל קלנועית – רכב חשמלי קומפקטי, אין טעם לרכוש ציוד ואבזור נלווה שאיננו חיוני.

 

דילוג לתוכן