רכב חשמלי – עולם שלם של אפשרויות

המגמה בשנים הקרובות מבחינת כלי רכב היא ברורה ולשם העולם הולך – בשנים הקרובות נראה יותר ויותר רכבים חשמליים והיברידיים, ופחות רכבים מבוססי צריכת דלק בלבד. רכב חשמלי מספק יתרונות עצומים לסביבה ולפרט, וזו הסיבה שהשימוש בו רק ילך ויגבר. וחשוב להבין שרכב חשמלי זה ממש לא רק מכונית אלא קיימות כיום שלל אפשרויות. על מנת לסייע לכם להבין טוב יותר את הדברים, ריכזנו לפניכם מידע חשוב בנושא.

סוגי רכב חשמלי

רכב חשמלי אין הכוונה רק למכונית. למעשה תחת הקטגוריה של רכב חשמלי נכללים גם אופנים חשמליות, אופני ריקשה חשמליים (נקרא גם תוק תוק חשמלי), קלנועית, קורקינט ועוד. שימו לב שעבור קרוונים יש גם אפשרות טכנית וטכנולוגית שקרוונים ממונעים יהיו מבוססי מנוע חשמלי או היברידי וקרוונים נגררים יגררו באמצעות רכב חשמלי. העניין הוא שעבור קרוונים נדרש להטעין את הסוללה בחניון ייעודי, ולכן הדבר שונה מרכב חשמלי אשר מטעינים את הסוללה שלו ליד הבית.

רכב חשמלי בתעשייה ובמגזר הפרטי

אולי לא חשבתם על זה אבל עסקים רבים ומפעלים מבצעים שימוש יומיומי ברכבים חשמליים על מנת לייעל את העבודה, לשפר את רמת הבטיחות ולחסוך בד בבד בהוצאות. כך למשל במפעלים אשר פרוסים על פני כמה מבנים ניתן לראות פעמים רבות את עובדי המפעל מתניידים ממקום למקום באמצעות רכב חשמלי קטן – ריקשה או קלנועית. קיימים סוגים רבים של ריקשה חשמלית (תוק תוק) חשמלי ושל קלנועית. רכבים תפעוליים חשמליים בתעשייה נפוצים מאוד ומספקים יתרונות עצומים כדוגמת יעילות, חסכון בזמן ובדלק.

רכב חשמלי – לא רק בתוך העיר

בקיבוצים, מושבים ויישובים קהילתיים ניתן להבחין בקיומם של כלי רכב חשמליים. פעמים רבות זוהי קלנועית אשר משמשת את בני הגיל השלישי, אבל לא רק. גם שירותי מכבסה או תובלה קטנה מבצעים שימוש יומיומי עם קלנועית. בקיבוצים ומושבים ניתן להבחין גם באופני ריקשה (תלת אופן חשמלי שנקרא גם תוק תוק). אותה ריקשה מיתולוגית של הודו אשר שימושית גם בשבילים ובדרכים על מנת לבצע נסיעות מהירות וקלילות ללא החזקה של רישיון נהיגה. ובכך מתאפשר גם למי שלא מחזיקים רישיון נהיגה מסיבות שונות, לנוע בקלות ממקום למקום למרחקים קצרים יחסית.

רכב חשמלי – בבתי אבות

שימוש נוסף הכרחי מאוד עם רכב חשמלי הוא במקומות סיעודיים ובבתי אבות. פעמים רבות במרחבי מגורים של הגיל השלישי נדרש החופש לנוע ממקום למקום בתוך המתחם, כאשר הליכה ברגל לא תמיד אפשרית בשל מגבלות גופניות ולעתים פשוט מאוד מרחק ההליכה הוא רב מדי ויותר נחמד ויעיל לבצע נסיעה קלה עם קלנועית חשמלית שנמשכת כמה דקות ספורות. גם כאשר יורד גשם או כאשר השמש קופחת נסיעה עם קלנועית מהווה יתרון עצום, כאשר יש דגמי קלנועיות ואבזור משלים אשר מספקים הגנה טובה מגשם, רוחות ושמש.

לנסיעה עם רכב חשמלי יש יתרונות רבים: התחזוקה זולה, תורמים לסביבה ירוקה ונקייה, ויתרון נוסף בהיבט החברתי-קהילתי בכך שמגזרים מסוימים מהציבור נהנים מחופש תנועה ללא תלות ברישיון נהיגה ועם האפשרות לנוע ממקום למקום גם אם קיימות מגבלות גופניות שונות.

המאמר בחסות bignews

 

דילוג לתוכן